Bundázott húsokat bő, forró zsírban, naturszeletet, rostélyost kevés forró zsírban süssünk.
Ha naturszeletként sütjük a húst, tegyünk a mosóvízbe egy késhegynyi cukrot, ettől szép piros lesz.
A hirtelensültet sohase sózzuk meg előre, mert rágós lesz. Mielőtt forró zsírba tesszük, körben vagdaljuk be, hogy ne ugorjon össze.
A húsokat sütés közben ne szurkáljuk villával (inkább falapáttal nyomjuk meg, ha bizonytalanok lennénk), így az értékes íz és tápanyagok nem folynak ki, nem vesznek kárba.
Jobb ízű a hús, ha előkészítés után forró zsírban minden oldalát átsütjük, csak azután adjuk hozzá az ízesítőket és a vizet, mikor, mire van szükség. Ez nem csak az egybesültekre, a pörköltre, a gulyásokra is érvényes. Ez utóbbi, hosszan fővő húsokat, a hirtelen sütés után előbb pároljuk a hagymával félpuhára, és csak ezután szórjuk rá a fűszerpaprikát. Élénk színű, jobb ízű ételt nyerünk.
A malac, de a liba, a kacsa bőre is ropogós lesz, ha a sütés vége felé, időnként hideg vízzel permetezünk.
Bundázott étel sütésénél a zsírba tegyünk néhány fogpiszkálót, így az edény alján összegyűlő morzsa nem ég meg olyan hamar.
Panírozás előtt mindig töröljük szárazra a hőst, akkor nem válik le a bundája.
Sütés / főzés tudományát, ötletét örökítse meg, helyezze el receptjeit.
Recept mellé fotó.
Vegyen részt folyamatos havi díjazáson.
Itt könnyen megtanul főzni.
Az itt kezelt adatok bármilyen felhasználására az 1992. évi LXII tv ide vonatkozó rendelkezései az irányadóak, illetve a 1996 LVII. tv.: A tisztességtelen piaci magatartás és versenykorlátozás tilalmáról szóló 6§.